Poradenstvo

Neviete kde začať? S radosťou poradíme!

Sme už piatim rokom oficiálnym partnerom a distribútorom bulharskej kozmetickej značky Milva na Slovensku. Preto pokiaľ váhate, či je daný produkt pre Vás, alebo ste sa skrátka stratili v obrovskom množstve šampónov a balíčkov, neváhajte sa na nás obrátiť priamo prostredíctvom chatu tu na našom e-shope, prostredníctvom správy na našej FB stránke, či e-mailom alebo telefonicky (viac v kontaktoch). Nechajte si od nášho tímu poradiť. Je to úplne zadarmo!

 

Vyskladáme Vám balíček šitý na mieru!

Pri starostlivosti o vlasy nerozhoduje množstvo, ale kvalita výberu a synergia jednotlivých produktov. Základný balíček by mal obsahovať 4 produkty – šampón pre váš typ vlasov, vlasová vodička, maska a kondicionér.

 

Milva šampóny nie sú určené len k odstraňovaniu nečistôt z vlasov. Vyberané prírodné suroviny, ktoré tvoria základ našich produktov sú zamerané na riešenie konkrétnych problémov s vlasmi. Ak Vás trápi vypadávanie vlasov, či sú už prirodzene slabšie, hľadajte v názve šampónu chinín, cesnak či kofeín. Ak sú vlasy prirodzene suchšie, radíme sa zamerať na produkty z prémiovej série. Pri problémoch s citlivou pokožkou, lupinami či seboreou, by vás mohli zaujať taktiež prémiové produkty, vysoko-naturálne klasické Milva produkty či bylinková séria.

 

Milva vlasové vodičky sú vhodné pri sezónnom aj pri pretrvávajúcom vypadávaní vlasov. Sú vhodné aj na bežnú starostlivosť a udržiavanie zdravých vlasov. Ak mil(v)ujete svoje vlasy, nemali by chýbať ani vo vašej kúpeľni. Odporúčame používať denne.

 

Vlasy sú mŕtve tkanivo. Ich živá časť tvorí nepatrný zlomok Vašej koruny krásy. Ľudské telo sa snaží udržiavať vlas v kondícií produkciou kožného mazu, ktorý sa však postará len o krátky úsek vlasov. Milva vlasové masky sú skvelý spôsob, ako udržať vlas pevný a pružný po celej dĺžke. Odporúčame ich používať raz týždenne.

 

Pri častejšom ako týždennom umývaní vlasov taktiež odporúčame používať naše kondicionéry. Uhladzujú obalovú vrstvu vlasu, ktorá sa pri umývaní prirodzene narúša. Sú na vodnej báze, ľahkej konzistencie a dodávajú vlasom hebkosť a lesk po každom umytí.

 

Vaše vlasy sú jedinečné a vy ich poznáte najlepšie. Sme však presvedčení, že reakcia vlasov nezáleží len na type produktu ale aj na konkrétnej značke. Ak váhate, či skúsiť našu masku alebo kondicionér, pretože bežne takéto prípravky nepoužívate, alebo ak nie ste si isté, ako ich správne aplikovať, aby ste z nich dostali čo najviac, určite nám napíšte.

 

Prémiova séria Milva šampónov

Táto rada produktov sa zrodila z túžby ponúknuť Vám, našim zákazníkom niečo účinné a luxusné, čo v sebe kombinuje silu prírodných stimulantov rastu a nežnú starostlivosť naturálnych olejov. Produkty z prémiovej rady sú vhodné pre širokú škálu vlasových typov, pričom naši odborníci ich vyvinuli špeciálne tak, aby každý z nich pasoval suchým vlasom.

 

Po šampóne s arganovým olejom a biokeratínom siahnite, ak je hlavným problémom Vašich vlasov práve nadmerná suchota a lámavosť. Ak okrem suchoty Vás trápi aj nadmerné vypadávanie, vhodný je šampón s makadámiovým olejom a chinínom. Pre posilnenie štruktúry od základov, urýchlenie rastu a budovanie objemu vlasov je výborná voľba šampón s extraktom cesnaku a chinínu. V prípade, že Vaša vlasová pokožka neznáša dobre chinín je tu alternatíva proti vypadávaniu vlasov, vhodná aj pre citlivú vlasovú pokožku, pri lupinách či seboroickej dermatitíde, šampón s extraktom cesnaku a babassu olejom.

 

Produkty z prémiovej série sú exkluzívne dostupné len u nás a našich oficiálnych partnerov.

 

Chinínové produkty Milva

-proti vypadávaniu vlasov, na podporu rastu vlasov, na zahustenie vlasov, na regeneráciu a vylepšienie kvality vlasov.

 

Základná účinná látka je chinín (extrakt z kôry chinínovníka). Chinín rýchlo preniká do vlasovej pokožky, kde zvyšuje mikrocirkuláciu krvi, čím vlasom zabezpečuje zvýšený prísun potrebných živín. Tým spevňuje vlasové folikuly a stimuluje rast zdravých a silných vlasov.

 

Zobúdza „spiace“ vlasové folikuly a podporuje opätovný rast vlasov na miestach, kde prestali rásť. Znižuje alebo úplne zastavuje vypadávanie vlasov. Chinín z vlasov dostáva genetické maximum prírodnou cestou. Výživou od korienkov sa dá dosiahnúť zahustenie rednúcich vlasov, ako aj plná regenerácia a zlepšenie kvality vlasov – zamedzenie lámaniu vlasov a štiepeniu končekov.

 

Treba mať na pamäti, že vlasy sú mŕtve tkanivo a existuje maximálna rýchlosť ich rastu, ktorá je u každého z nás individuálna. Preto zahustenie a regenerácia sú najzdlhavejšími procesmi. Pre docielenie optimálnej vlasovej starostlivosti, by základom mali byť Milva vlasová vodička, na vyživenie vlasov od korienkov, a šampón, ktorý je optimálny pre daný typ vlasov. Pre dlhé vlasy určite odporúčame použiť kondicionér – modrý pre šampóny s chinínom a ružový pre šampóny bez chinínu. Je možné, že zákazníčka, ktorá bežne kondicionér nepotrebuje, ho s Milva šampónmi potrebovať bude. Pre extra starostlivosť sú vhodné masky Milva, ktoré sú univerzálne na typ vlasov, vlasy hĺbkovo hydratujú.

 

Vlasové vodičky Milva - Jeden z najbežnejších tradičných spôsobov pomocného liečenia vypadávania vlasov je používanie chinínových vlasových vodičiek. Aplikujú sa ľahko a rýchlo na korienky a nie je potrebné opláchnutie. Používať sa môžu každý deň. Chinín vlasy vyživuje od korienkov, čo má z dlhodobého hľadiska priaznivý vplyv aj na ich celkový vzhľad, hustotu, objem a kvalitu. Vlasy nezaťažujú, nemastia. Sú vhodným doplnením starostlivosti pri použití akéhokoľvek Milva šampónu ale môžu byť tiež skvelou náhradou šampónu, ak šampón zákazníkovi nevyhovuje. Pre mastnejšie vlasy odporúčame nanášať len na čerstvo umyté vlasy, ale už vysušené. Neodporúčame aplikovať na vlhké vlasy – znižuje sa tým účinok.

 

Kondicionéry Milva - Bežným krokom po umytí vlasov šampónom je nanesenie kondicionéru, ktorý uhladí šampónom narušené kutikuly, čím vlasy robí menej zraniteľnými, zjemní vlasy, dodá im lesk a výrazne uľahčí rozčesávanie. Milva kondicionéry sú výnimočné svojou delikátnou technológiou. Vlasy po nich majú príjemný lesk a sú bez akéhokoľvek pozostatku produktu. Odporúčame používať dostatočné množstvo pre požadovaný efekt a samozrejme nechať kondicionér chvíľu pôsobiť pred opláchnutím. Masky na vlasy Milva - Všetky masky na vlasy v našej ponuke, obsahujú upokojujúcu a liečivú zložku bielky kaolín. Zároveň obsahujú chinín, a teda vlasom prinášajú všetky jeho blahodárne účinky. Masky je možné použiť dvoma rôznymi spôsobmi - oplachovo pri umývaní, alebo ako hlboko regeneračný zábal.

 

Maska alebo Kondicionér? - Často ide o osobné preferencie zákazníkov. Ak ide o zákazníka, ktorý veľmi masky nepoužíva, alebo produkty používa len na končeky, napríklad kvôli mastným vlasom, je lepšie používať iba kondicionér. Pri krátkych vlasoch zas odporúčame masku. Masky sú výborné pri nepoddajných, suchých a poškodených vlasoch. Nie je problém, používať oba produkty. Sú vhodné aj pri rôznych dermatologických problémoch s vlasovou pokožkou.

 

 

1. Problém: zvýšené vypadávanie, mastná a normálna pokožka, pomalý rast, slabšie vlasy:

Vhodné produkty:

Šampón s extraktom cesnaku a chinínu

Šampón CHINÍN

Šampón ŽENŠEN a CHINÍN

Šampón CHINÍN a KOFEÍN

Chinínová voda

Kondicionér po šampóne chinín

Chinínová maska

 

 

2. Problém: výrazné vypadávanie, mastná alebo normálna pokožka, slabý rast, slabé vlasy, bez objemu:

 

Vhodné šampóny:

Šampón s extraktom cesnaku a chinínu - Mocná novinka, ktorej sila spočíva v synergií dvoch silných stimulantov, obľúbený chinín a tradičný cesnak. Výborná aj pri suchých vlasoch.

Šampón CHINÍN FORTE – So zvýšeným obsahom chinínu, pre naozaj intenzívne vypadávanie; Z referencií zákazníkov najlepší proti nadmernej mastnote vlasov.

Šampón ŽENŠEN a CHINÍN –Ženšen výrazne predlžuje anagénovú fázu rastu vlasov; Udržiava korene vlasov životaschopné a zdravé a stimuluje procesy regenerácie; Obnovuje prirodzený balans sekrécie mazu.

Šampón KOFEÍN – Vhodný pri progresívnom vypadávaní vlasov vplyvom hormónu DHT.

 

 

Vodičky: Chinínová voda Forte, Chinínová voda so ženšenom, Chinínová voda s Kofeínom

 

 

Kondicionéry: Kondicionér po šampóne chinín spolu so šampónmi Chinín Forte a Ženšen a Chinín; Kondicionér Hair Repair spolu so šampónom Kofeín

 

 

Maska: Chinínová maska Forte – Naša najlepšia maska s vylepšenou receptúrou a kvalitnejšími surovinami.

 

 

3. Problém: vypadávanie, suchá pokožka, suché, lámavé, krepovité vlasy, časté umývanie, slabý rast, slabé vlasy, bez objemu.

 

Poznámka: Použitie vhodného šampónu je základ, určite ale vrelo doporučujeme použitie kondicionéru a/alebo masky práve pri tomto type vlasov.

 

Vhodné šampóny:

Šampón s extraktom cesnaku a chinínu

Šampón s makadámiovým olejom a chinínom - Pre oživenie a revitalizáciu nadmerne vypadávajúcich suchých, vyčerpaných a slabých vlasov. Výživa od korienkov bez vysušovania.

Šampón CHINÍN AVOKÁDO – Vďaka obsahu avokádového oleja je tento šampón veľmi dobrou voľbou pre suchú pokožku so sklonom k tvorbe lupín a šupiniek. Rovnaký obsah chinínu ako šampón Chinín

Šampón HAIR REPAIR stimulator – Vhodný pre suché a poškodené vlasy ako aj na každodenné umývanie. Rovnaký obsah chinínu ako šampón Chinín.

Šampón CHINÍN KOFEÍN – Vhodný pri progresívnom vypadávaní vlasov vplyvom hormónu DHT, pre suchšie vlasy.

 

 

Vodičky:

Cieľom je udržať vlasy  dobrej kondícii: Chinínová voda

Intenzívne vypadávanie vlasov: Chinínová voda Forte

Slabé a vyčerpané vlasy: Chinínová voda so ženšenom

Progresívne vypadávanie: Chinínová voda s Kofeínom

Ružová voda: Do dĺžok na rozčesanie, prináša vlasom osvieženie a hydratuje

 

 

Kondicionéry: Kondicionér Hair Repair na poškodené a suché vlasy s bio-regeneračnou formulou, ktorá zahŕňa komplex prírodných olejov a bylinných výťažkov.

 

 

Maska: Chinínová maska Forte – Naša najlepšia maska s vylepšenou receptúrou a kvalitnejšími surovinami. Pre hĺbkovú regeneráciu. Je určená na regeneráciu problémových vlasov - vypadávanie vlasov, strata prirodzenej vlhkosti vlasov, lámavosť, lupiny. Dodáva vlasom elastickosť, lesk, objem a robí vlasy ľahko rozčesateľnými.

 

 

4. Problém: intenzívne vypadávanie vlasov u pánov

Odporúčame použiť šampón a príslušnú vodičku.

Šampón CHINÍN FORTE a chinínová voda FORTE

Šampón KOFEÍN a chinínová voda s kofeínom

Šampón CHINÍN a KOFEÍN a chinínová voda s kofeínom

Kofeínové produkty blokujú účinok DHT - Vhodné pri androgénnej alopécií, pri intenzívnom vypadávaní vlasov, pri tvorbe kútov a rednúcich vlasoch

 

 

5. Problém: mierne vypadávanie, problematická, mastná pokožka a lupiny

 

 

Vhodné šampóny:

 

Šampón s extraktom cesnaku a babassu olejom

Šampóny s upokojujúcimi, protizápalovými a hojivými účinkami -Huma, Decht a Propolis – Šampóny s najvyšším percentuálnym podielom naturálnych zložiek vôbec

Šampón HUMA - Dôkladne čistí zbytky kožného mazu, zmierňuje činnosť mazových žliaz, „detoxikuje“

Milva tip: Šampón môže vymývať farbu pri farbených vlasoch, čo je spôsobené kovovými molekulami v naturálnom kaolíne. Pre suchú pokožku, sa doporučuje skôr šampón propolis alebo žihľavu.

Šampón DECHT - Účinný pri seborei, taktiež pri suchých lupinách a ekzémoch; Veľmi nápomocný pri rôznych ochoreniach pokožky; Výborný na zmiešanú až mastnú pleť so sklonom k tvorbe vyrážok, ekzémov alebo pri psoriáze

Milva tip: veľmi vhodný aj na použitie ako sprchový gél, nevýhodou je výrazná dechtová aróma

Šampón PROPOLIS - Vhodný na lupiny a mastné vlasy, citlivú pokožku, možno používať pri kožných problémoch; antimikrobiálne, baktericidné, imunostimulačné účinky.

Šampón ŽIHĽAVA – Odstraňuje zápaly, svrbenie, nadmerné mastenie a zamedzuje tvorbe lupín;

Šampón GAŠTAN – Upokojuje činnosť mazových žliaz.

 

 

Vodičky:

Cieľom je udržať vlasy v dobrej kondícii: Chinínová voda

Intenzívne vypadávanie vlasov: Chinínová voda Forte

Slabé a vyčerpané vlasy: Chinínová voda so ženšenom

Progresívne vypadávanie: Chinínová voda s Kofeínom

Ružová voda: Do dĺžok na rozčesanie, prináša vlasom osvieženie a hydratuje

 

 

Kondicionéry: Kondicionér Hair Repair na poškodené a suché vlasy s bio-regeneračnou formulou, ktorá zahŕňa komplex prírodných olejov a bylinných výťažkov.

 

 

Maska: Chinínová maska Forte – Naša najlepšia maska s vylepšenou receptúrou a kvalitnejšími surovinami. Pre hĺbkovú regeneráciu. Je určená na regeneráciu problémových vlasov - vypadávanie vlasov, strata prirodzenej vlhkosti vlasov, lámavosť, lupiny. Dodáva vlasom elastickosť, lesk, objem a robí vlasy ľahko rozčesateľnými.

 

 

6. Problém: Vypadávanie a slabý rast vlasov, zákazník nemôže používať chinínové prípravky

 

Šampón s extraktom cesnaku a babassu olejom

Šampón ŽIHĽAVA – Žihľava je jednou z najznámejších tradičných prísad do prírodných šampónov proti vypadávaniu vlasov

Šampón GAŠTAN - Pomáha upevniť korienky a nepoddajné vlasy uhľadiť

Šampón KOFEÍN - Proti vypadávaniu vlasov

Šampón ŠÍPKA – Šípkový olej je naturálnym prostriedkom na upevnenie korienkov vlasov.

Samozrejme aj tu sa môže zvoliť kondicionér a maska (huma). Ak zákazník môže chinínové prípravky používať, len chinínové šampóny mu nesedia, môže siahnúť aj po vodičke a chinínových maskách.

 

 

7. Problém: vlasy bez lesku, bez vitality, slabé vlasy so sklonom k lámaniu

 

Šampón s makadámiovým olejom a chinínom

Šampón s arganovým olejom a biokeratínom

Šampón ŠÍPKA - Prinavracia hebkosť a žiarivosť vlasom bez lesku. Šípkový olej je bohatý na vitamíny a preto je ideálny pri starostlivosti o suché vlasy, vlasy bez života, farbené, či vlasy po trvalej ondulácii. Vďaka vysokému obsahu esenciálnych mastných kyselín je šípkový olej ideálnou voľbou aj pre ľudí so suchou, či ekzematickou pokožkou. Upokojuje a hydratuje suchú a poškodenú pleť vplyvom chladného počasia, či v letných horúcich dňoch.

Šampón PIVNÉ DROŽDIE - Šampón je obohatený o fytesteríny, organické kyseliny, organické aminokyseliny, terpenoidy, taníny, ktoré sú mimoriadne dôležité pre uchovanie vitality, lesku, pružnosti a pevnosti vlasov

 

 

Vodičky:

Cieľom je udržať vlasy v dobrej kondícií: Chinínová voda

Intenzívne vypadávanie vlasov: Chinínová voda Forte

Slabé a vyčerpané vlasy: Chinínová voda so ženšenom

Progresívne vypadávanie: Chinínová voda s Kofeínom

Ružová voda: Do dĺžok na rozčesanie, prináša vlasom osvieženie a hydratuje

 

 

Kondicionéry: Kondicionér Hair Repair na poškodené a suché vlasy s bio-regeneračnou formulou, ktorá zahŕňa komplex prírodných olejov a bylinných výťažkov.

 

 

Maska: Chinínová maska Forte – Naša najlepšia maska s vylepšenou receptúrou a kvalitnejšími surovinami. Pre hĺbkovú regeneráciu. Je určená na regeneráciu problémových vlasov - vypadávanie vlasov, strata prirodzenej vlhkosti vlasov, lámavosť, lupiny. Dodáva vlasom elastickosť, lesk, objem a robí vlasy ľahko rozčesateľnými.

 

 

8. Problém: Citlivá vlasová pokožka, časté umývanie

 

Šampón PROPOLIS

Šampón s extraktom cesnaku a babassu olejom

9. Problém: vypadávanie, problematická, mastná pokožka a lupiny

Šampón s extraktom cesnaku a babassu olejom

Šampón s extraktom cesnaku a chinínu

Detský šampón Milva – Pre citlivú až atopickú pleť.

Šampón HARMANČEK – Vhodný pri ekzémoch, je šetrný k pokožke, ktorú zanecháva čistú a jemnú, je veľmi zdravý pre pleť; antibakteriálne a antimikrobiálne vlastnosti; vhodný pri psoriáze

 

 

Vodičky: Chinínová voda Ružová voda: do dĺžok na rozčesanie ale aj na pokožku

 

 

Kondicionéry: Kondicionér Hair Repair na poškodené a suché vlasy s bio-regeneračnou formulou, ktorá zahŕňa komplex prírodných olejov a bylinných výťažkov.

 

 

Maska: Maska Huma

 

 

Treba mať na pamäti, že každý človek je individuálny a jedinečný, preto je tento návod veľmi orientačný. Regenerácia a zahustenie vlasov sú najzdĺhavejším procesom. Vlasy sú mŕtve tkanivo, ktoré sa nedokáže zahojiť mávnutím čarovného prútika. Aby sa vypadávanie zastavilo, treba aspoň pár týždňov, na nové "anténky" si počkáme aj pár mesiacov. Je to beh na dlhú trať. Vyžaduje si trpezlivosť a pravidelnú starostlivosť.

 

 

Vďaka milva chinínovým produktom vlasy začínajú rásť na miestach, kde rásť už prestali. Konečne prekonajú dĺžku, cez ktorú už nerastú roky. Zlepší sa ich kvalita, odolnosť, zamedzí sa lámaniu a štiepeniu končekov. Pri zlepšení bilancie rast - vypadávanie a lámanie sa vlasy zahustia. Pre regeneráciu je dôležité aby sa vlasy do istej miery vymenili.

 

 

Malé zhrnutie: Chinínové šampóny:

 

a) Na mastnú a normálnu pleť – Šampón s extraktom cesnaku a chinínu, Šampón CHINÍN, Šampón CHINÍN FORTE, Šampón CHINÍN a ŽENŠEN

 

b) Na suchú pleť a suché vlasy, pri lupinách – Šampón s makadámiovým olejom a chinínom, Šampón CHINÍN & AVOKÁDO, Šampón HAIR REPAIR, Šampón CHINÍN & KOFEÍN, Šampón KOFEÍN

 

c) Najsilnejšie - Šampón s extraktom cesnaku a chinínu, Šampón CHINÍN FORTE, Šampón CHINÍN KOFEÍN, Šampón KOFEÍN

 

d) Na jemné vlasy - Šampón CHINÍN Penový -určite sa doporučuje maska, kondicionér a vodička

 

Šampóny proti vypadávaniu vlasov a na rast vlasov bez Chinínu: Šampón s extraktom cesnaku a babassu olejom, Šampón KOFEÍN, Šampón ŽIHĽAVA, Šampón ŠÍPKA, Šampón GAŠTAN

 

Prípravky na vlasy s lupinami, mastnou, problematickou vlasovou pokožkou : Šampón s extraktom cesnaku a babassu olejom, Šampón PROPOLIS, Šampón DECHT, Šampón ŽIHĽAVA

 

Prípravky na citlivú vlasovú pokožku: Šampón PROPOLIS, Šampón GAŠTAN, Šampón HARMANČEK, Detský šampón Milva, Šampón ŽIHĽAVA, Šampón ŠÍPKA

 

Strarostlivosť o štruktúru a hydratáciu vlasov: Šampón s arganovým olejom a biokeratínom, Šampón ŠÍPKA, Šampón PIVNÉ DROŽDIE , Šampón ŽIHĽAVA, Šampón HARMANČEK

 

Starostlivosť o vlasy farbené a poškodené: Šampón s arganovým olejom a biokeratínom, Šampón s makadámiovým olejom a chinínom, Šampón COLOR PROTECT, Šampón HAIR REPAIR stimulator, Šampón ŠÍPKA, Šampón PROPOLIS -určite sa doporučuje maska

 

K výberu vodičky:

 

Na udržanie vlasov v dobrej kondícií: Chinínová voda

 

Intenzívne vypadávanie vlasov: Chinínová voda Forte

 

Slabé a vyčerpané vlasy: Chinínová voda so ženšenom

 

Progresívne vypadávanie: Chinínová voda s Kofeínom Ružová voda: do dĺžok na rozčesanie, prináša vlasom osvieženie a hydratuje

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie